Actassi Fiberpatchkabel OM2 SC/ST 50/125 2M

Actassi Fiberpatchkabel OM2 SC/ST 50/125 2M

Specifikationer

Kategori
50/125
Konnektor
SC-ST
Serie
OM2

Varedata

Vare nr
1084003831
EAN nr
5703302112543
UNSPC
39121429
Mærke
LK
Salgsforpakning
1/10 stk
Leverandørens varenr
109F3252
Rabatgruppe
21032

Beskrivelse

Anvendes til Actassi Fiber produkter som indendørs forbindelseskabel mellem aktivt og passivt udstyr, i rackskab og fra dataudtaget til arbejdsstationen. Opfylder specifikationerne i henhold til ISO/IEC 11801 og EIA/TIA 568A.

Fiberpatchkablet er et flexibelt halogenfri og brandhæmmende (LS0H) duplex kabel i farven orange, monteret med ST til SC konnektorer. Kablet er mærket med længdeangivelse. Konnektorer er med keramisk ferrole, ST huset er fremstillet i forniklet zink og SC huset i plastik. Overgangen mellem kabel og konnektor er monteret med en dækkappe i brandhæmmende termoplastisk gummi, der yder kablet optimal bøjningsbeskyttelse. Fiber enderne er mærket med hhv. A og B for identifikation af hvert fiber. Fiberens konnektorer leveres med vinyl støvhætte. Hvert fiberpatchkabel er testet for dæmpning.

Ekstra information

Har du forbedringer til produktoplysningerne? Skriv kommentar til os

Andre som kiggede på dette produkt, kiggede også på